ZNÁM KŘIŠŤÁLOVOU STUDÁNKU, KDE… KDE?

Voda patří do nejdůležitější kapitoly lidského zdraví. V minulosti byly studánky jedním z nejdůležitějších zdrojů pitné vody a lidé se o ně pečlivě starali.
Projekt ZNÁM KŘIŠŤÁLOVOU STUDÁNKU, KDE… KDE? byl projekt, který získalo sdružení rodičů Sluníčko ve Zbyslavicích pro žáky z EKO kroužku.
EKO kroužek je zájmový kroužek občanského sdružení Sluníčko při Školní družině Zbyslavice, který funguje už několik let a u žáků je to nejoblíbenější kroužek. V loňském roce sami přišli s návrhem, že se chtějí starat o studánku, kterou našli na vycházce do okolních lesů.
Barbora Odložilová a Zuzana Kubešová, vedoucí EKO kroužku, říkájí: „Na podzim jsme s dětmi z EKO kroužku putovali ke studánce, kterou jsme se rozhodli zvelebit a vrátit jí funkci pitné vody. Kolem ní bylo jen samé bláto, studánka měla bahnité dno a nevyhovující zastřešení, přes které se dostávala nečistota……………
Jak to u studánky vypadá teď? Můžete ji vidět shora z hlavní lesní cesty. Když stojíte u ní a zkoumáte ji zblízka, zjistíte, že má vydatný zdroj vody a bude vás zvát k osvěžení.
A kde ji najdete?
Více informací o grantu: http://www.nadacepartnerstvi.cz/…du-v-krajine
O celém projektu si můžete více přečíst v bulletinu, prostudovat protokol o kvalitě vody a podívat se na další fotografie.

««« Zpět: Lehkoatletický pětiboj Dále: VÝSLEDKY SBĚRŮ »»»

9. 6. 2014 Po 10.54 | Tisk